Proč zvolit WordPress jako redakční systém?

//Proč zvolit WordPress jako redakční systém?

Při vzniku našeho studia Weby PRO jsme si položili základní otázku. Vytvářet svůj redakční systém nebo zvolit jeden z open-source systémů a na něm vytvářet weby? Po sáhodlouhé diskuzi, zvážení známých pozitiv i negativ, bylo jasno. Weby budeme vytvářet na WordPressu.

Proč WordPress?

WordPress je redakční systém, který vznikl jako platforma pro blogy. Po několikaletém vývoji se ale proměnil na plně modifikovatelný redakční systém (content management system – CMS), který umožňuje provoz nejnáročnějších webových stránek a aplikací.

Nejlepší věc na WordPressu je ta, že je velmi uživatelsky přívětivý a dokáže se v něm snadno orientovat i člověk, který se o webové stránky doposavaď nezajímal. To je hlavní důvod proč je WordPress nejpopulárnější platforma pro redakční systémy vůbec. Na základě nedávného výzkumu se ukázalo, že na WordPressu běží 25% celého internetu. Díky svým vlastnostem ho používají i firmy jako Google, Facebook, Sony, Disney, CNN, eBay a další.

Podívejme se na konkrétní důvody, proč byste měli chtít web na WordPressu.

WordPress byl, je a bude zdarma

WordPress je bezplatný sorftware, což znamená, že ho můžete stáhnout, nainstalovat, použít a upravit dle vašich potřeb a to vše zcela zdarma. Jelikož je to tzv. open source, zdrojový kód softwaru je dostupný pro každého, kdo by ho chtěl studovat či dál modifikovat.

WordPress je jednoduchý na ovládání

WordPress je užíván milióny uživatelů a každý den se připojují další. Důvod, proč se základna uživatelů každý den rapidně rozšiřuje, je v jednoduchosti jeho užívání. Pokud náhodou narazíte na něco, s čím si nevíte rady, můžete si být jisti, že podobný problém už řešil někdo před vámi a řešení si stačí jen vygooglovat.

Internetové vyhledávače mají WordPress rády

WordPress je naprogramován za použití vysokého standardu kvality a produkuje systematické značky, které dělají váš web zajímavým pro internetové vyhledávače.

WordPress je bezpečný a zabezpečený

WordPress je vyvíjen s důrazem na bezpečnost. Jeli v současné verzi systému objevena potenciální hrozba, tisíce programátorů pracují na její opravě. Díky tomu je považován za poměrně bezpečný a zabezpečený systém pro váš web.

V čem konkrétně pro vás může být lepší  WordPress než redakční systém na zakázku?

WordPress

 • cena

  – stáhnutí, instalace, provoz zdarma.

 • podpora

  – pokud máte s něčím problém, můžete nakouknout do diskuzních fór či začít googlovat.

 • správce webu

  – správcem webu může být kdokoliv, nejste závislí na studiu, které web vytvořilo.

 • bezpečnost

  – díky častým aktualizacím jsou ihned neutralizovány bezpečností hrozby, které jsou objeveny v předchozí verzi systému.

 • rozšířitelnost

  – na WP existuje velké množství pluginů, díky kterým se dá web jednoduše rozšířit o novou funkcionalitu.

Redakční systém na zakázku

 • cena

  – při ceně webu musí dané studio brát v potaz investice na tvorbu vlastního redakčního systému a ty promítnou do konečné ceny.

 • podpora

  – neexistují diskuzní fóra či jiné kanály pro radu, vždy jste odkázání na webové studio, které web vytvořilo.

 • správce webu

  – správcem může být pouze výrobce webu, nemáte možnost volby.

 • bezpečnost

  – v závislosti na studiu, jak často systém aktualizuje.

 • rozšířitelnost

  – pokud byste se rozhodli web rozšířit o novou funkcionalitu, musíte se vždy obrátit na výrobce webu.

WordPress nám z výše uvedeného srovnání zaměřeného na koncového uživatele vychází jako vítěz. Jeho největší výhodu vnímáme v tom, že při jeho správě, úpravě designu či kompletním předělání nejste odkázáni na webové studio či agenturu, která web vytvořila. Díky skutečnosti, že je WordPress nejrozšířenější platformou pro redakční systémy, vždy budete mít možnost výběru.

2019-11-01T09:09:32+00:00