Správa webu na WordPressu

//Správa webu na WordPressu

Proč zvolit WordPress jako redakční systém jsme si řekli v minulém článku. WordPress je open source redakční systém, na kterém mohou běžet ty nejnáročnější webové aplikace. Abychom si ale jeho výkon, funkčnost a snadnost použití udrželi, je nutné se o něj starat. Níže vám popíšeme několik oblastí, na které je nutné se zaměřit, aby si váš web udržel stejné vlastnosti jako v době spuštění.

1. Aktualizace

Čas od času se objeví nové aktualizace na pluginy implementované na vašem webu a na samotný redakční systém. Tyto aktualizace obsahují nové funkce a opravy funkčních a bezpečnostních chyb nalezených v předešlé verzi. Je důležité tyto aktualizace spustit a udržovat váš web aktuální. Pokud ho nebude aktualizovat, vaše stránky může napadnout malware, některá z jeho částí může přestat fungovat a nebo se může zpomalit rychlost jeho načítání.

2. Cache

WordPress si ukládá texty i fotografie do mezipaměti (cache), pokud na webu děláte nějaké změny, je nutné cache vyčistit, aby se zobrazoval aktuální obsah.

3. Optimalizace databáze

WordPress shromažďuje veškerý obsah na vašem webu v databázích. V databázích jsou obsaženy všechny vaše příspěvky, stránky a nastavení. Jestliže přidáváte do webu nový obsah, roste tím i vaše databáze. Pokud databáze není optimalizována, má to za následek pokles výkonu vašich stránek – stránky se např. pomalu načítají.

4. Odstranění neaktivních pluginů

Pokud máte nainstalováno příliš mnoho pluginů, váš web opět začne ztrácet na výkonu a bude čím dál tím náročnější držet všechny jeho součásti aktuální. Jestliže tedy máte v systému pluginy, které nepoužíváte, odstraňte je. Pokud si nejste jistí, jestli daný plugin používáte, nejprve ho deaktivujte, podívejte se na front-end webu, zda vše funguje a až pak ho odstraňte.

5. Záloha

Nikdy nevíte, co se může stát s vaším webem. Případy, kdy si vlastník webu omylem smaže všechen obsah, nejsou neobvyklé. Vždy je lepší počítat s nejhorším a pravidelně svůj web zálohovat na bezpečném místě mimo váš server.

Stačí, když se na web podíváte 1x až 2x za měsíc a zaměříte se na výše uvedené body. Když vašemu webu věnujete cca 1 hodinu vašeho času měsíčně, vyhnete se ztrátě výkonu a případné nefunkčnosti nějaké z jeho částí.

Pokud byste chtěli správu vašeho webu svěřit nám, rádi vám vyjdeme vstříc. Pro naše i cizí klienty nabízíme správu webu za 290 Kč/měsíc. Pro více informací nás kontaktujte.

2019-11-01T09:09:23+00:00