Vhodná platforma pro e-shop?

//Vhodná platforma pro e-shop?

WordPress i PrestaShop jsou open source redakční systémy, které umožňují spravovat elektronický obchod bez znalosti programování a HTML jazyka. Vše online přímo v internetovém prohlížeči. I když oba systémy nabízejí jednoduchou správu produktů online, každý z nich má své slabé a silné stránky. Na jedné straně máme WordPress, který je nejrozšířenější platformou mezi redakčními systémy pro tvorbu firemních prezentací a osobních blogů, na straně druhé stojí PrestaShop, který byl vyroben přímo jako platforma pro internetové obchody.

Než se pustíme do hrubého porovnání těchto dvou systému, zodpovězme si následující otázky:  Čím se má společnost zabývá? Jak obsáhlý mám katalog produktů? Chci pouze spravovat e-shop nebo potřebuji něco více komplexního?

Proč PrestaShop?

PrestaShop je čistokrevná e-commerce platforma, která se jednoduše nainstaluje a je uživatelsky intuitivní. Dají se zde vytvořit tabulky či šablony k úpravě vzhledu e-shopu. Oproti WordPressu se dá nastavit více funkcí v administraci pro správu produktů, a proto se hodí pro e-shop, který nabízí produkty v řádu tisíců kusů.

Proč WordPress

Oproti tomu WordPress je navržen tak, aby se každý mohl jednoduše stát blogerem a psát svůj vlastní blog. Pokud už web na WordPressu máte a chcete do něj přidat produkty, stačí nainstalovat WooCommerce plugin a ten pak správně nastavit. Hlavní výhodou WP je design, který se dá více přizpůsobit klientským požadavkům a uživatelsky přívětivější administrace pro správu webu, která má ovšem své limity.

Závěrem

Jak PrestaShop tak WordPress mohou být použity pro prodej jakýchkoli produktů (včetně těch virtuálních v podobě elektronických souborů). Oba systémy vám umožní obstojně spravovat velké množství produktů, vkládat k nim popis, spravovat několik velikostí a samozřejmě vkládat cenu za daný produkt.

PrestaShop bychom doporučili pro obchod, který má v nabídce řádově tisíce produktů a to především kvůli administraci, díky které není problém tak velké množství produktů spravovat. Pro WordPress bychom se rozhodli v případě, že nabídka našich produktů bude maximálně v řádku stovek kusů. Plusové body WP získává za uživatelsky přívětivější administraci a více volnosti při tvorbě webového designu.

Naše studio nabízí tvorbu e-shopu na obou platformách, v případě zájmu nás kontaktujte pro bližší informace.

2019-11-01T09:09:43+00:00